Ukrajinská rozviedka podľa médií zorganizovala výbuch na trati z Ruska do Číny

2 min read
Pošli s láskou ďalej

Ukrajinská tajná služba SBU zorganizovala výbuch, ktorý v noci na štvrtok ochromil dopravu na železničnej trati na ruskom Ďalekom východe, tvrdí s odvolaním sa na svoje zdroje spravodajské portály Ukrajinská pravda a RBK-Ukrajina. Trať podľa nich predstavuje dôležité spojenie Ruska s Čínou. Výbuch v najdlhšom železničnom tuneli Ruska potvrdila aj Východosibírska dopravná prokuratúra.

Výbuch sa podľa zdroja servera Ukrajinska pravda z ukrajinskej tajnej služby odohral na takzvanej Bajkalsko-amúrskej magistrále v Severomujskom tuneli.

„Pri prejazde nákladného vlaku vybuchli štyri výbušné zariadenia. Teraz na mieste pracuje (ruská tajná služba) FSB, železničiari sa zatiaľ neúspešne snažia minimalizovať následky zvláštnej operácie SBU,“ napísal web. Samotná ukrajinská tajná služba sa k incidentu nevyjadrila.

Trať pritom podľa rovnakého zdroja predstavuje hlavné spojenie medzi Ruskom a Čínou a Rusko ju využíva aj na vojenské dodávky. Prevádzka na trati je podľa neho teraz paralyzovaná.

Východosibírska dopravná prokuratúra vo štvrtok ráno uviedla, že v železničnom tuneli na východnej Sibíri vzplanul vagón nákladného vlaku. „Obete na životoch nie sú,“ napísal ruský úrad s tým, že incident sa vyšetruje.

Pri Gréckom Lesbose stroskotala nákladná loď, nezvestných je 13 ľudí

Ruský telegramový kanál Baza potom napísal, že v tuneli začala horieť cisterna s palivom, a incident zhodnotil ako sabotáž. „Celkom vlak viezol 41 cisterien s palivom, tri cisterny s leteckým palivom a šesť vagónov naložených kovmi,“ napísal web s tým, že vlak išiel zo sibírskeho mesta Tajšet.

Severomujský tunel je najdlhším železničným tunelom v Rusku, meria 15 343 metrov. Bajkalsko-amúrska magistrála je trať v ázijskej časti Ruska a meria 4234 kilometrov.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours