Duševný zen pre rýchly relax

3 min read
Pošli s láskou ďalej

Soul zen nabízí velmi individuální přístup k spiritualitě, sebelásce a vnitřní spokojenosti. Jak můžete doma rychle odpočívat a optimálně relaxovat?

Dni sa skracujú, noci sú chladnejšie a času, ktorý môžeme tráviť vonku, je stále menej. Aby ste si mohli užiť toto „temné“ obdobie v pohodlí domova, ponúka soľ zen relaxačné tipy pre chladné dni.

Wellness večer
Teraz je čas nechať sa rozmaznávať útulným kúpeľom. Teplo uvoľňuje svaly, posilňuje imunitný systém a zabraňuje prechladnutiu. Na starostlivosť o suchú pokožku by ste mali po kúpeli naniesť na pokožku telový olej. Ajurvédske zmesi esenciálnych olejov majú obzvlášť upokojujúci účinok a podporujú uvoľnenie svalov.

Konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie, vyhlásil v Bruseli Fico

Dobrá vôňa
Nielen vizuálny efekt miestnosti ovplyvňuje našu pohodu. Ako sa doma cítime, ovplyvňuje aj vnímanie vôní a pachov. Vône majú priamy vplyv na limbický systém, ktorý súvisí s našimi emóciami. Preukázaný, hlboký psychologický efekt má napríklad arómu z vonných tyčiniek. Pridajte dobrú knihu alebo upokojujúcu hudbu a relaxácia doma je zaručená.

Teplo zvnútra
Pred spaním by ste mali vypiť šálku teplého bylinkového čaju. Bylinky ako medovka, alchemilka, valeriána lekárska alebo borievka upokojujú žalúdok a zažívanie a pomáhajú telu zaspať.

Rozjímanie
Po dlhom dni vám relaxačná meditácia s vedomým dýchaním zaistí hlboký a pokojný spánok. Táto kombinácia robí zázraky, najmä pred zaspaním. Nájdite si pohodlné miesto, posaďte sa s nohami skríženými as rovným chrbtom a uvoľnenými ramenami. Ruky máte voľne položené na kolenách. Oči a ústa sú ľahko zatvorené. Teraz dýchajte vedome do žalúdka a uistite sa, že vaše výdychy sú dlhšie ako nádychy. Často pomáha vnútorne počítať a napríklad sa nadýchnuť na štyri nádychy a vydýchnuť na sedem nádychov. Úžasne relaxačné!

Masáž krku
Napätá oblasť krku je nielen nepríjemná, ale tiež narúša koncentráciu a výkon. Najlepšie na masáži šije je to, že si ju môžete ľahko dopriať sami. Naneste niekoľko kvapiek aromatického oleja na krk a spánky a ľahkými krúživými pohybmi olej vmasírujte smerom k línii vlasov.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours