Počasie vyčíňa. Poľadovica, nehody na každom kroku! Auto sa zrazilo s AUTOBUSOM!

3 min read
Pošli s láskou ďalej

RIMAVSKÁ SOBOTA – Len pred niekoľkými minútami došlo k vážnej dopravnej nehode. V Rimavskej Sobote na ulici Ludvíka Svobodu sa zrazilo osobné auto s autobusom.

Blíži sa zima na naše územie, ktorá do prvých oblastí dorazí už o pár dní. Môžete sa tešiť na poriadne mrazy a dokonca aj snehovú nádielku. Traja králi prinesú tú vytúženú zimu.

Na našom území sme v posledných dňoch zažívali nezvyčajne teplé počasie pre súčasnú ročnú dobu, a to prakticky od Vianoc. Podľa najnovších prognóz by sa však táto situácia mala zmeniť a počasie sa vráti k zime.

Na nadchádzajúci víkend nás totiž čaká koniec sviatočného obdobia a spolu s ním aj koniec teplého počasia. Zmenu by mali priniesť Traja králi.

Už teraz je cítiť prípravy na zimu. Mimoriadne studená vzduchová hmota prúdi nad Škandináviu a severné Rusko, kde sa hromadia veľmi nízke teploty. V niektorých staniciach vo Fínsku a Švédsku zaznamenali najnižšie teploty za posledné roky, pričom teploty klesajú aj pod -40 °C.

Národná rada sa musí stať dôstojnou reprezentantkou štátu nielen doma, ale aj vo svete

Tuhé mrazy sužujú severnú Európu už niekoľko dní, pričom sa tu akumuluje bazén studeného vzduchu. Za vhodných okolností by tento chladný vzduch mohol proudiť nad kontinent Európy, a podľa najnovších prognóz sa tak stane už čoskoro.

Chladná vzduchová hmota by mala začať prenikať nad Európu na Troch kráľov a na naše územie sa očakáva vstup studeného vzduchu už v noci zo soboty na nedeľu.

Zaujímavým aspektom celej situácie je, že vzduchová hmota, ktorá bude nad naše územie prúdiť, bude veľmi ťažká. Ochladzovanie by sa malo začať „od spodných vrstiev“ a prenikanie chladného vzduchu budú brániť horské prekážky. Tento proces bude trvať niekoľko hodín, kým sa akumulovaná chladná vzduchová hmota dostane cez hory do ďalších dolín. Prvé ochladenie by malo postihnúť sever Slovenska, Záhorie a krajný západ.

Pôvodne sa očakávalo, že nad naše územie sa rozprostrie vzduch zo Škandinávie. Tento scenár však nenastane, pretože tlaková níž nad Nemeckom tlačí vzduch smerom k východnej Európe.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours