Prímerie vypršalo. Izraelská armáda oznámila obnovenie operácií v Gaze

2 min read
Pošli s láskou ďalej

V Pásme Gazy o 6:00 SEČ vypršalo prímerie medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas, oznámili svetové agentúry. Izraelská armáda už kvôli porušeniu pokoja zbraní oznámila obnovenie bojových operácií. V izraelskom meste Sderot pri hraniciach s Pásmom Gazy av jeho okolí sa krátko predtým rozozneli sirény, ktoré varujú pred raketovým útokom. Podľa izraelskej armády obranný systém zachytil jednu raketu odpálenú z Pásma Gazy.

Podľa izraelskej tlače sa sirény rozozneli prvýkrát od piatku 24. novembra, kedy začalo platiť prímerie. To malo trvať do 6:00 SEČ.

Streľbu a výbuchy na severe Pásma Gazy ešte pred koncom prímeria hlásil aj telegramový kanál Sehab news, ktorý je úzko napojený na Hamas, informoval web The Times of Israel.

Každodenné návyky zmierňujúce bolesť chrbta

Aj keď o predĺžení izby zbraní o 24 hodín informoval ešte počas noci na pátek s odkazom na egyptských predstaviteľov denník The Wall Street Journal, Izrael, Hamás ani Katar, ktorý sprostredkováva diplomatické rokovania, potom informáciu nepotvrdili.

Prímerie, ktoré na týždeň zastavilo izraelské údery na Pásmo Gazy, bolo pôvodne dojednané na štyri dni a potom bolo predĺžené. V rámci dohody bola prepustená časť rukojemníkov držaných hnutím Hamas a časť Palestínčanov väznených v Izraeli.

V rámci dohody hnutie Hamas prepustilo desať rukojemníkov denne a Izrael potom 30 väznených Palestínčanov. Pri zatiaľ poslednej výmene palestínske hnutie pustilo len osem ľudí, pretože v stredu ich pustilo 12, uviedol podľa agentúry AP hovorca izraelskej armády Daniel Hagari.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours