V Česku sa zrazili dva vlaky, škody sú obrovské

2 min read
Pošli s láskou ďalej

K zrážke dvoch nákladných vlakov došlo v nedeľu krátko pred šiestou hodinou ráno v priestore nákladovej stanice v Českej Třebovej na Orlickoústecku. Tridsaťročný strojvodca súpravy dopravnej spoločnosti IDS Cargo, ktorá nabehla do odstaveného vlaku, utrpel ľahké zranenie a skončil v nemocnici.

Podľa serveru zdopravy.cz stačil strojvodca jedného z vlakov z lokomotívy vyskočiť. K zrážke malo dôjsť v zhruba osemdesiatikilometrovej rýchlosti. Okolnosti nehody vyšetruje Drážna inšpekcia spolu s policou. Tridsaťdeväťročný strojvodca odstaveného vlaku mal vyviaznuť bez zranení.

„Vlak, ktorý vchádzal do nákladovej stanice na červenú, narazil do ďalšieho odstaveného vlaku. Došlo k vykoľajeniu šiestich vagónov a poškodeniu lokomotívy, ktorá sa ocitla mimo koľajiska,“ popísala hovorkyňa Správy železníc Nela Friebová. Spôsobená škoda bude podľa prvotných odhadov dráhových inšpektorov značná.

„Havária nemá žiadny vplyv na prevádzku osobných vlakov, ktoré jazdia cez iný sektor rozľahlej stanice v Českej Třebovej,“ uistila Friebová.

Podrežem vám hrdlá, vyhrážal sa Sýrčan vo viedenskej katedrále sv. Štefana

Vlaková súprava, ktorá vošla na červenú do nákladovej stanice prevážala podľa informácií Noviniek obilia a vagóny stojaceho vlaku mali byť väčšinou prázdne.

Náraz rozhádzal vykoľajené, značne poškodené vagóny, okolo koľají. Ušetrená údajne zostala cisterna s horľavinami zaradená do súpravy jedného z vlakov.

„Na mieste zasahovali profesionálni hasiči z Ústí nad Orlicí a jednotka z českotrebovskej stanice,“ doplnil hovorca krajských hasičov z Pardubíc Jakub Mačát.

Polícia prípad vyšetruje ako všeobecné ohrozenie. „U strojvodcov oboch vlakov sme vykonali dychové skúšky na prítomnosť alkoholu. Boli negatívne,“ doplnila policajná hovorkyňa Andrea Muzikantová.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours