Tieto potraviny vám na jeseň znižujú imunitu

2 min read
Pošli s láskou ďalej

Vyhnite sa týmto potravinám a vaša imunita sa vám poďakuje. Tieto poznatky sa vám budú hodiť najmä v období nachladnutia. Prečítajte si raz a zapamätajte si to navždy!

Jesenné a zimné obdobie nie je nijako náročné. Nádcha, kašeľ, bolesti chrbta, nechutenstvo a napokon zimnica a horúčka sú príznaky, ktoré poznáme ako svoje boty. Je však dobré vedieť, že tak ako existujú potraviny, ktoré podporujú našu imunitu a pomáhajú nám prekonať ťažké obdobie, niektoré potraviny zároveň zvyšujú riziko ochorenia. Ktoré to sú? Nižšie nájdete ich prehľad.

Lacný poľský reťazec už povedal, kedy otvorí na Slovensku. Za takto lacno tam nakúpite

Čo nejesť na jeseň a v zime?

Lekári ako mantru opakujú, že keď všetci okolo nás ochorejú, od toho, aby sme sa k tejto nešťastnej skupine pridali, nás delí len to, že si v potrave zabezpečíme dostatočne vysokú dávku selénu, zinku, vitamínu C, omega-3 mastných kyselín a betakaroténu. Tu sa zdá byť vec jasná. Čo však nejesť? Tu sú najdôležitejšie príklady potravín, ktoré poškodzujú imunitu:

Sladkosti

Cukríky, sladkosti, čokolády, ale aj sladké perlivé nápoje nielenže zvyšujú riziko ochorenia na rôzne závažné chronické ochorenia, ale zaťažujú aj náš imunitný systém. Vysoká hladina cukru má negatívny vplyv na črevné baktérie, a tým aj na imunitnú odpoveď.

Výrobky bohaté na tuky omega-6

V súvislosti so zdravou imunitou sa veľa hovorí o omega-3 tukoch, a to oprávnene. Ich príbuzné, omega-6 mastné kyseliny, sú však úplne iná záležitosť. V skutočnosti je najdôležitejšia rovnováha medzi jednými a druhými a práve narušenie tejto rovnováhy spôsobuje výrazné zníženie imunity.

Lacný poľský reťazec už povedal, kedy otvorí na Slovensku. Za takto lacno tam nakúpite

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours