Hľadaný strelec z Lewistonu je po smrti

2 min read
Pošli s láskou ďalej

Muž podozrivý z toho, že v stredu v americkom štáte Maine postrieľal 18 ľudí, je po smrti; zastrelil sa. Polícia našla telo Roberta Carda neďaleko mesta Lisbon Falls, ktoré leží neďaleko Lewistonu, kde sa tragédia odohrala. Uviedli to agentúry AP a Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.

„Je mŕtvy,“ povedala na tlačovej konferencii guvernérka štátu Maine Janet Millsová. „Rovnako ako mnoho ďalších ľudí si dnes večer môžem vydýchnuť, pretože viem, že Robert Card už nikoho neohrozuje,“ podotkla v piatok neskoro večer miestneho času (v noci na dnešok SELČ).

Podľa agentúry Reuters bolo telo Carda nájdené v lese neďaleko mesta Lisbon Falls. Podozrivý zomrel na následky strelného zranenia, ktoré si zrejme spôsobil sám, uviedol Mike Sauschuck, komisár mainského ministerstva verejnej bezpečnosti.

Duševný zen pre rýchly relax

Rozsiahle pátranie
Po Cardovi dva dni pátrali stovky policajtov v širokom okolí miesta činu. Miestni obyvatelia mali kvôli streľbe nariadené, aby nevychádzali zo svojich domovov. Tento príkaz bol v piatok neskoro večer miestneho času zrušený.

Štyridsaťročný armádny stredopoliar je podozrivý z toho, že v bowlingovej herni a reštaurácii v meste s 38 tisíc obyvateľmi zastrelil 18 ľudí a ďalších 13 zranil. Polícia, podľa ktorej Card trpel psychickými problémami, už skôr zverejnila jeho fotku z miesta činu, na ktorej držal poloautomatickú zbraň.

Útoky strelnou zbraňou sú v USA veľmi časté. Od začiatku tohto roka bolo v krajine zaznamenaných 567 prípadov masovej streľby, uvádza nezisková organizácia Gun Violence Archive. Tá do štatistiky zahŕňa prípady, keď pri streľbe utrpia zranenie alebo prídu o život najmenej štyria ľudia, nepočítajúc v to strelca.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours