Bhringraj olej je spásou pre pomaly rastúce vlasy

3 min read
Pošli s láskou ďalej

Prostriedkov, ktoré z nekvalitných vlasov urobia hotový skvost, nie je nikdy dosť. Bhingaraj olej je jedným z nich! Jeho účinky potvrdzuje aj veda, preto mu svoju hrivu bez obáv zverte.

Kokosový, olivový, ricínový, mandľový, avokádový… Že všetky propagované trendy oleja zlepšujúce kvalitu vlasov už dávno poznáte? Čo keď nie? O tejto tekutej zbrani ste počuli?

Liečivo s kozmetickými prednosťami
Bhingaraj olej. Uznávame, že pri vyslovovaní jeho názvu si kdekto zamotá jazyk. Ale keď spoznáte prednosti a účinky, túto komplikáciu pustíte z hlavy. Rastlina, z ktorej sa tento olej získava, je v ajurvédskej medicíne povestná tým, že nesmierne podporuje zdravie pečene, pričom posilňuje imunitu a upevňuje duševnú rovnováhu. Schopností má ale viac. To, že je prezývaná kráľovnou vlasov, má svoj dôvod.

Island postihli tisíce malých zemetrasení. Panuje obava z veľkej sopečnej erupcie

Skutočne rýchly rast
Chcete, aby vám koruna krásy rástla oveľa svižnejšie? A viete, že je to vážne reálne? Spomínaný prostriedok sa o to postará. A nie sú to len plané reči! Na jeho potenciál poukazuje aj štúdia (1) zverejnená v magazíne Archives of Dermatological Research. Podľa jej poznatkov urýchľuje rast vlasov a rovnako spoľahlivo pôsobí aj proti nadmernému vypadávaniu. Je tu tiež ešte niečo naviac. A každá žena to privíta všetkými desiatimi.

Šediny, dajte si pauzu!
„Bhingaraj olej predstavuje skvelú antioxidačnú ochranu, pretože je významným zdrojom vitamínu E,“ opisuje americká dermatologička a špecialistka holistickej medicíny Jennifer Davis Alexander (2). Sluší sa vysvetliť, že menovaný vitamín neutralizuje voľné radikály pochádzajúce z UV žiarenia i znečisteného životného prostredia, vďaka čomu zabraňuje nielen poškodeniu, ale aj predčasnému šediveniu. A čo napríklad lupiny? Poradí si tento zázrak aj s nimi?

Zdravá pokožka hlavy – žiadne problémy
Spomínaná odborníčka poukazuje aj na to, že čo sa týka protizápalových a antimikrobiálnych vlastností, má uvedený uctievaný ajurvédsky olej mimoriadny prínos. Jeho pravidelné používanie priaznivo ovplyvňuje celkový stav pokožky hlavy, vďaka čomu minimalizuje aj tie otravné lupiny. Ako ho aplikovať? Stačí ho po bežnom umývaní hrivy vmasírovať ku korienkom a následne naniesť po celej dĺžke.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours