Kremeľ už reaguje na Fica

2 min read
Pošli s láskou ďalej

Zámer Bratislavy zastaviť vojenskú pomoc Kyjevu konflikt len ​​ťažko ovplyvní, uviedol vo štvrtok podľa agentúry AFP hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. O stopke vojenskej pomoci Ukrajine hovoril novo menovaný slovenský premiér Robert Fico. Podľa Kremľa má ale Slovensko len minimálnu úlohu v dodávkach západných zbraní na Ukrajinu.

„Slovensko nemalo taký veľký podiel na dodávkach zbraní, takže to situáciu len ťažko ovplyvní,“ povedal vo štvrtok podľa amerického denníka Barron’s, ktorý odkazuje na agentúru AFP, hovorca Kremľa Dmitrij Peskov novinárom.

Reagoval tak na slová Fica, ktorý už v predvolebnej kampani hlásal, že je proti vojenskej pomoci Ukrajine, a pokiaľ sa Smer dostane k moci, na Ukrajinu už „nepošle ani jeden náboj“.

Podobné slová Fico vyhlásil aj na štvrtkovom zasadnutí slovenského parlamentného výboru pre európske záležitosti.

„Kladem všetkým jednoduchú otázku, aký je rozdiel v nemocnici za 20 miliónov alebo odmínovaním za 20 miliónov a nábojmi za 20 miliónov? Ja tvrdím, že veľký a že tie nemocnice a odmínovanie pomôžu Ukrajine viac ako náboje,“ povedal Fico, ktorý ďalej uviedol, že vojna na Ukrajine nie je „naša vojna“ a že s ňou Slovensko nemá nič spoločné.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours