V pásme Gazy sa ľudia v radoch búria proti Hamasu

3 min read
Pošli s láskou ďalej

Zúfalá humanitárna situácia v Pásme Gazy, kde chýbajú základné potraviny a pitná voda, vedie k spontánnym protestom obyvateľov. Niektorí dokonca útočia na predstaviteľov teroristického hnutia Hamas, ktorí tvrdo vládnu Pásmu Gazy šestnásť rokov od doby, keď sa Hamas násilím zmocnil vlády.

Dochádza k bitkám v radoch na chleba, ktorého je málo, a na poloslanú vodu, pretože nefungujú odsoľovacie zariadenia, pretože nie je dosť prúdu.

Beckham ohýba realitu? Toto v dokumente nesedí, David!

„Moje deti plačú, pretože sú hlamedové, unavené a nemôžu používať kúpeľňu,“ uviedla humanitárna pracovníčka a matka piatich detí Suzan Wahídíová z núdzového tábora v Dajr al-Balahu, kde jedna toaleta pripadá na sto ľudí.

Mnoho ľudí uvádza, že boli týždne bez mäsa, vajec a mlieka a teraz majú len jedno jedlo denne, uviedol denník The Times of Israel.

Dochádza k bitkám v radoch na chleba, ktorého je málo, a na poloslanú vodu, pretože nefungujú odsoľovacie zariadenia, pretože nie je dosť prúdu.

„Moje deti plačú, pretože sú hlamedové, unavené a nemožú používať kúpeľňu,“ povedala humanitárna pracovníčka a matka piatich detí Suzan Wahídíová z nouzového tábora v Dajr al-Balahu, kde jedna toaleta pripadá na sto ľudí.

Mnoho ľudí uvádza, že boli týždňa bez masa, vajec a mlieka a teraz majú ľan jedno jedlo denne, povedal denník The Times of Israel.

Inde rozzúrené davy hádzali kamene na policajtov Hamasu, ktorí predbehli v rade na vodu, a bili ich päsťami, kým neutiekli, uviedol miestny novinár.

Počas utorkovej tlačovej konferencie hovorcu ministerstva vnútra Hamasu Ijada Bozuma, prenášanej televíziou, mladík so zaviazaným zápästím, v ktorého výraze bolo vidieť, že je otrasený, prišiel zozadu k hovorcovi a kričal: „Nech ťa Boh povolá k zodpovednosti!“ Hrozil pri tom.

Keď v posledných dňoch ľudia v meste Gaza videli z krytu OSN rakety vypálené Hamasom na Izrael, viedlo to k výbuchom hnevu, uviedla 28-ročný muž, ktorý tam prebýva so svojou rodinou v stane.

Uprostred noci stovky ľudí hlasno nadávali na Hamas a kričali, že chcú koniec vojny.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours