Prezident Pellegrini? Šéf Hlasu potvrdil, že zvažuje kandidatúru

2 min read
Pošli s láskou ďalej

Predseda parlamentu a vládnej strany Hlas-sociálnej demokracie Peter Pellegrini (48) zvažuje kandidatúru na post prezidenta Slovenskej republiky. V utorok to povedal verejnoprávnemu Rozhlasu a televízii Slovenska (RTVS) s tým, že sa rozhodne v najbližších týždňoch.

„Môžem potvrdiť, že túto tému som nevylúčil. Ide však stále o otvorenú otázku, ktorú v najbližších týždňoch musíme v strane Hlas, aj ja osobne, nejakým spôsobom rozlúsknuť,“ uviedol Pellegrini.

Predseda parlamentu tvrdí, že sa chce riadiť predovšetkým názorom verejnosti. „Chcem sa riadiť tým, či si to vôbec ľudia želajú a či budú chcieť prezidenta ľudí, tak ako som vždy trávil svoj čas medzi ľuďmi a zakaždým som sa ich zastával, alebo budú mať iné predstavy. To všetko budem brať do úvahy pri svojom rozhodovaní,“ konštatoval Pellegrini.

Každodenné návyky zmierňujúce bolesť chrbta

 

Denník N v tejto súvislosti upozornil, že ako predseda parlamentu má Pellegrini vplyv na to, kedy by sa mohli konať voľby hlavy štátu, kedy môžu byť vyhlásené, ale aj na to, ako rýchlo by s návrhmi na svoju kandidatúru museli prísť prezidentskí kandidáti. „Formálne by mal dokonca preskúmavať ich nominácie,“ uviedol denník.

Exminister zahraničia Ivan Korčok v utorok oznámil, že má dostatok podpisov na svoju kandidatúru. Podľa staršieho prieskumu verejnej mienky by Pellegrini mal šancu poraziť Korčoka a stať sa prezidentom.

Súčasná hlava štátu Zuzana Čaputová oznámila, že sa nebude uchádzať o druhé funkčné obdobie. Jej mandát končí 15. júna 2024.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours