Počuli sme detský plač. Strieľali sme, kým neutíhol, vypovedal terorista z Hamasu

2 min read
Pošli s láskou ďalej

Našou úlohou bolo jednoducho zabíjať. Nemali sme brať rukojemníkov. Len zabíjať. Tak popísal rozkazy terorista z Hamasu, ktorý 7. októbra zaútočil spoločne s ďalšími ozbrojencami na kibuc Kfar Aza v južnom Izraeli. „Počuli sme za dverami detský plač. Tak sme strieľali tak dlho, kým neutíhol,“ povedal podľa denníka The Jerusalem Post pri výsluchu izraelskej kontrarozviedke Šin bet.

„Bolo nám povedané, aby sme zabili každého človeka, ktorého uvidíme, a vrátili sa domov,“ upresnil muž, ktorého izraelská kontrarozviedka podľa denníka identifikovala ako Omara abú Rušu. Na otázku, či mal robiť nejaké rozdiely medzi mužmi, ženami a deťmi, odpovedal, že taký rozkaz nemal.

„Povedali nám, že v tom kibuci (Kfar Aza – pozn. red.) sú všetci vojaci. Zabite každého, koho uvidíte, hovorili,“ snažil sa vysvetľovať.

Abú Ruša počas výsluchu popísal, ako vyvraždili obyvateľov niekoľkých domov, ktoré potom vypálili.

Nakoniec vliezli oknom do domu pri sade. „Skontrolovali sme dom a počuli sme len plač malých detí ukrytých v bezpečnostnej miestnosti (viac či menej opevnená a zabezpečená miestnosť, ktorú má takmer každý dom v kibucoch pri hranici s Pásmom Gazy – pozn. red.). Tak sme začali strieľať,“ povedal. „Strieľali sme, kým nebolo ticho,“ pokračoval.

„Už ste nič nepočuli. Čo to znamenalo?“ spýtal sa vypočúvajúci agent. „Že zomreli,“ znela lakonická odpoveď.

Izraelské bezpečnostné sily vypočúvajú každého teroristu z Hamasu, ktorého sa podarilo zajať. Drvivá väčšina z nich vypovedá, ako vraždili, drancovali a vypaľovali. Na všetkých čaká pri výsluchu otázka, či islam povoľuje vraždenie detí a žien. Všetci až doteraz odpovedali, že nie.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours