Lacný poľský reťazec už povedal, kedy otvorí na Slovensku. Za takto lacno tam nakúpite

2 min read
Pošli s láskou ďalej

Poľský diskontný reťazec Biedronka, ktorý patrí pod portugalskú spoločnosť Jerónimo Martins, ohlásil plány na otvorenie svojich prvých obchodov na Slovensku koncom budúceho roka. O túto informáciu nás informovala finančná riaditeľka firmy Jerónimo Martins, Ana Luisa Virginia, ktorú citovala agentúra Reuters.

Správy o plánoch spoločnosti vstúpiť na slovenský trh sa objavili už v marci, keď šéf Biedronky, Luis Araujo, povedal, že mnohí Slováci už dlhšie chodia do Poľska nakupovať do Biedronky a firma zvažuje svoju expanziu na Slovensko. Okrem Portugalska a Poľska má Jerónimo Martins biznis aj v Kolumbii, kde prevádzkuje obchodnú sieť pod názvom ARA.

Čo sa týka investícií či tržieb na Slovensku, Ana Luisa Virginia uviedla, že je priskoro na zverejňovanie odhadov. „Hovoríme o biznise, pri ktorom začíname od nuly, takže detailnejšie by sme sa vyjadrovať nechceli.“ Nevylúčila ani prípadnú expanziu do Rumunska, čo je trh, o ktorom portugalský reťazec uvažuje už niekoľko rokov. Momentálne však nie je prioritou. „V súčasnosti sa chceme sústrediť na Poľsko a na sieť ARA,“ dodala Ana Luisa Virginia.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours